Tyt / Ayt Özel Ders Al

TYT YKS ÖZEL DERS

ÖZEL ÖĞRENCİ SİSTEMİ

TYT ( Temel Yeterlilik Testi )

TYT Özel derslerimizde YGS ve LYS derslerimizden tecrübe 240 öğrenciden 224’ü üniversitelerin istedikleri bölümlerine çok iyi puanlarla yerleştiler, TYT özel ders öğretmenlerimizin en önemli görevi öğrencilerimizi yapabilecekleri eğitim şekli ile yormadan ve sıkmadan, doğru bir sistematikle üniversite sınavlarına hazırlamaktır. Bu nedenle de 10 yıldır % 95 başarı ile öğrencilerimizi üniversiteye hazırladık. Branşında başarılı öğretmenlerimiz ve İstanbul çapında ün yapmış kaliteli eğitmenlerimiz ile TYT özel ders hizmetimiz İstanbul için en kaliteli hizmettir. Temel Yetenek Testi olarak adlandırılan YKS özel ders sistemi içerisinde incelenen sistemde TYT için en iyi öğretmenler ve branşında kendini ispatlamış ve kazandırmış eğitimciler ile çalışmak istiyorsanız hemen iletişim numaramızdan bize ulaşınız.

TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) üniversiteye giriş yolunda 2018-19 eğitim sezonuyla birlikte uygulanmaya başlanacak olan iki oturumlu yeni sınav sisteminin ilk oturumudur. Bu oturumda 40’ar adet Türkçe ve Matematik sorusu cevaplayacak olan öğrenciler, hayallerini kurdukları üniversite için ilk adımı atacaklar. Öğrencilerin bir gününü alacak olan bu sınav atmosferinde, başlangıcı iyi yapmak hiç şüphesiz ikinci oturum için öğrenciye büyük avantaj sağlayacak, aynı zamanda özgüvenini arttıracaktır. Bundandır ki TYT hazırlığının eksiksiz olması, öğrenci için sınav ortamına birkaç adım önde girmek anlamına gelecektir. Bu hazırlığı planlı bir şekilde gerçekleştirmek için öğrencinin yapacağı bireysel çalışmaların yanında TYT özel ders de etkili bir çözüm yolu olacaktır.

TYT Özel Ders Önemi

Uzun bir sınav sürecini tek başına yönetmek, öğrenci için çok zordur. Bunda en önemli sebep; öğrencilerin verimli çalışmanın nasıl gerçekleştirileceği noktasında sağlıklı karar almakta zorlanması, kimi zaman gereğinden fazla çalışma yüküyle hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendini yıpratması olasılığıdır. TYT özel ders ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Türkçe ve Matematik alanında bilgi birikimi yüksek ve öğrenciyle sağlıklı iletişim kurabilecek bir kişinin desteği süreci çok daha sağlıklı ve öğrenci açısından rahat bir hale getirecektir. Öğrencinin TYT özel ders ile Türkçe ve Matematik konularını karşılıklı iletişim yoluyla daha rahat bir şekilde öğrenmesi mümkün olduğu gibi zorlandığı veya anlamadığı noktalarda kendisini derhal aydınlatabilecek bir kişiyi yanında bulması öğrenimi çok daha hızlı ve kalıcı hale getirecektir.

Bu bakımdan TYT özel ders için velilerin yapacağı tercihler de büyük önem taşımaktadır. Bu seçim; öğrencinin, kendini rahatlıkla ifade edebileceği ve sorunlarını anlayabileceğinden emin olduğu bir kişi olmalıdır. Bu şartı, öğrenciyle benzer tecrübeleri kısa süre önce yaşamış bir eğitmende bulabilirsiniz. Veliler; bu sınavın öğrenci açısından inişli çıkışlı, her türlü sonucu bünyesinde barındıran zor bir süreç sonunda kazanıldığını unutmamalı, bu sebeple bütün bu zorlu süreci her yönüyle paylaşabilecekleri kişileri seçmelidirler. Bu şartlar sağlandığı takdirde TYT özel ders süreci boyunca öğrenci ve veli her türlü sorunda fikir alabilecekleri, sağlıklı çalışma programları hazırlayabilecekleri ve her an koordineli olarak süreci yönlendirebilecekleri bir eğitmeni her daim yanlarında bulacaklardır. Bununla birlikte gerek Türkçe gerekse Matematik derslerinde başarının yolu konuları her yönüyle kavramaktan, özümsemekten geçer. Bu noktada genç, dinamik bir eğitmenin yardımıyla süreç verimli bir şekilde yürütülebilecektir.

Özel derste genç, dinamik eğitmenin önemi

Sınav sürecinin yukarıda belirtilen kriterler esas alınarak TYT özel ders alarak yürütülmesi halinde hayalleri kurulan üniversite hedefine emin adımlarla yürümek mümkün olacaktır. Bu noktada genç, dinamik ve zamanını büyük bir rahatlıkla öğrenciye ayırabilecek eğitmenlerin önemi büyüktür. Özel ders hizmetini sadece bir iş gözüyle bakmayan, sınav sürecini öğrenciyle birlikte yaşayan, bilakis kendisi de öğrenci olan ekibimiz yenilenen sınav sisteminde öğrencilere yardımcı olmak için her türlü çabayı eksiksiz gösterecektir. Genç bir eğitmenin bu noktada en büyük önemi öğrenciyi, sınav süreciyle ilgili her türlü gereksiz streslerden uzak tutmak olacaktır. Zira sınav sürecini yaşayan bir öğrencinin uzak tutulması gereken en önemli unsurlar sınav hakkında gereksiz korkular ve abartılardır.

Doğru eğitmen, öğrenciyi bu gibi olumsuz etmenlerden uzak tutarak, bizzat kendi başarılarından da yola çıkarak sınavı kazanmak için öğrenciyi daha rahat bir psikolojik duruma getirmeyi başaracaktır. Bunu başarmak için en önemli noktaysa hiç şüphesiz öğrencinin sınavla ilgili konularda gerekli bilgi birikimini edindiğinden emin hale getirmektir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda doğru eğitmenlerle gerçekleştirilecek bir TYT özel ders süreci ile başarılı bir sınav sonucuna ulaşmak mümkün olacaktır.

TYT Matematik Özel Ders İstanbul öğretmenine göre, neden her yıl milyonlarca öğrenci YKS Matematik Geometri sınavından düşük netler yapıyor?

En iyi ve tecrübeli TYT Matematik Özel Ders İstanbul uzmanlarının sözlerine bakacak olursak, bunların sebebi soru çözme eksikliği ya da doğru kaynaktan soru çözmemek esas sebep bu değil kimsenin öğrencilere ders çalışma teknikliklerini ve anladıkları Matematik Geometri bilgilerini hafızada nasıl tutmaları gerektiğini öğretmemiş olmalarıdır.

Bunun yanında Öğrencilerin ataleti yenme tekniklerini ve motivasyon için gerekli bilgileri öğrenmemiş olmasından kaynaklandığını düşünebiliriz. TYT Matematik Özel Ders Florya öğretmeni tarafından verilecek Temel Yeterlilik Testi (TYT) Matematik Geometri özel ders almaya hazır olun. Ders başlıyor.

İstanbul TYT Matematik Özel Ders öğretmenleri der ki, Matematik ve Geometri derslerini anlamanız savaşında galip gelmek için tek bir cepheyi kazanmak yetmez; gerçek bir seferberlik ilan edip, bunu öğrencilik yaşantınız boyu sürdürmeniz gerekiyor. Matematik Geometri çalışmamanızı engelleyen düşmanınız olan bilgisayar oyunları ve televizyonu seyretme düşüncenizi kalıcı olarak silmek için taktiklerinizi, cephanenizi ve istihbaratınızı güncelleyin. TYT Matematik Geometri Özel ders öğretmeninizden mühimmat desteği alabilirsiniz. Ayrıca teknolojik destek, Özel uygulamalar, antrenmanlarınız için İstanbul TYT Matematik Özel Ders öğretmeninizden askeri istihbarat sağlayabilirsiniz. YKS Matematik Geometri çıkmış sorularını çözme savaşında güçlü bir nefer olmak için YKS Matematik Özel Ders İstanbul hocalarımız ile antrenman yapmalısınız. Harekât başlıyor! Matematik Geometri öğrenmek için kararlılık zihinde başlar. Çalışma iradeni iradeli kullanmalısın. Onu güçlendirebilirsin ama çok fazla yüklenirseniz yorulur. Tüm silahlarınızı aynı anda kullanamayın. Çünkü bu bir yarış maratonu süresi biraz on ay gibi uzun olduğundan nefesini iyi ayarlamalısın.

TYT Matematik Özel Ders öğretmenlerinin düşüncesine göre, Matematik Geometri derslerini çalışırken dikkat yoğunlaşması (konsantrasyon) çok önemli bir durumdur göz ardı edilmemelidir. Ders çalışmanın da bir kuralı vardır. TYT Matematik Geometri kitabını alıp yatağa veya kanepeye uzanarak ders çalışmayı denediğinizde bir süre sonra uykunuzun geldiğini göreceksiniz. Bu durum konsantrasyonunuzu bozacak ve ders çalışma istendiğinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Beyin sapı denilen beynin alt bölümü uykuyu düzenleyici görevleri yürütür. Kasların belirli bir gerilimde olması ve kasların bu gerilim nitelikleri, beynin bu bölümüne mesaj olarak gider. Kas gerilimi, belli bir ölçümün altına düşerse beyin sapına gönderilen mesaj, uykuyu başlatacak biçimde olacaktır.

TYT Matematik Konuları


 1. Temel Kavramlar (10)
 2. Çözümleme (4)
 3. Bölme Bölünebilme Kuralları (6)
 4. Asal Sayılar ve Faktöriyel (5)
 5. EBOB EKOK (4)
 6. Rasyonel Sayılar ve Ondalıklı Sayılar (5)
 7. Basit Eşitsizlikler (5)
 8. Mutlak Değer (14)
 9. Üslü Sayılar (7)
 10. Köklü Sayılar (9)
 11. Çarpanlara Ayırma (6)
 12. Denklem Çözme (3)
 13. Oran Orantı (3)
 14. Sayı Problemleri (23)
 15. Kesir Problemleri (6)
 16. Yaş Problemleri (12)
 17. Karışım Problemleri (10)
 18. İşçi Havuz Problemleri (12)
 19. Hareket (Hız) Problemleri (12)
 20. Yüzde Kar Zarar Problemleri (12)
 21. Faiz Problemleri (8)
 22. Grafik Problemleri (7)
 23. Özel Denklem Kurma ve Şekil Prob. (8)
 24. Mantık (2)
 25. Kümeler (4)
 26. Kartezyen Çarpım ve Bağıntı (3)
 27. Fonksiyonlar (6)
 28. Permütasyon (3)
 29. Kombinasyon (6)
 30. Binom Açılımı (5)
 31. Olasılık (5)
 32. İstatistik (3)
 33. 2.Dereceden Denklemler (6)
 34. 2.Dereceden Eşitsizlikler (5)
 35. Parabol (5)
 36. Polinom (5)
 37. Karmaşık Sayılar (6)


 

AYT YKS ÖZEL DERS

ÖZEL ÖĞRENCİ SİSTEMİ

AYT ( Alan Yeterlilik Testi )

YKS’nin ikinci oturumunun adı açıklandı. YÖK, ilk kez bu yıl uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumunun adını açıkladı. Son bilgilere göre YKS, iki oturumdan oluşacak. 23 Haziran Cumartesi günü yapılacak ilk oturumun adı Temel Yeterlilik Testi (TYT) olarak açıklanmıştı. 24 Haziran Pazar günü düzenlenecek ikinci oturumun adı da Alan Yeterlilik Testi (AYT) oldu. Yani YKS=TYT+AYT/Dil oturumu oldu. YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye girişte yeni sınav sistem olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ilişkin değerlendirmeler yaptı. Yeni giriş sisteminin, Türkçe ve temel matematik alanlarının merkezde yer aldığı, bilgiden daha çok temel yeterlilik esaslı, orta öğretim kazanımlarını odağına alan ve önemseyen bir değerlendirme süreci olarak kurgulandığını kaydeden Saraç, “Yeni sınav sistemi, dünyadaki gelişmiş ülkelerdeki sınav sistemleri ile karşılaştırılabilir kapsam ve nitelikte olup, ülkemize özgü olarak tasarlanmıştır.” dedi.

Ayrıca yabancı dil oturumlarında İngilizce, Almanca ve Fransızca’ya ek olarak Arapça ile Rusça’da geldi.

– ÜNİVERSİTE PUANLARI NASIL OLACAK ?

YGS’de 6 puan türü vardı. TYT’de ise her adayın sadece bir puanı hesaplanacak. Bu puan, Temel Yeterlilik Testi Puanı (TYT-Puanı) olarak adlandırılacak.

Geçen sene adaylar YGS sonrası lisans programlarına yerleşmek için ikinci aşamada dil sınavı dışında LYS-1, LYS-2, LYS-3 ve LYS-4 olmak üzere 4 ayrı oturumda 4 sınava giriyordu ve bu sınavlar sonrasında da 9 puan türü hesaplanıyordu. Bu sene ise adaylar öğleden sonra Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Matematik, Sosyal Bilimler-2 ve Fen Bilimleri testlerinden oluşan tek bir sınava girecekler ve sadece 3 puan türü hesaplanacak.

Geçen sene Türkçe-Sosyal (TS) olarak adlandırılan puan türüne “Sözel”, Matematik-Fen (MF) olarak adlandırılan puan türüne “Sayısal”, Türkçe-Matematik (TM) olarak adlandırılan puan türüne “Eşit Ağırlık” puan türü karşılık gelecek.

Aday, yerleşmeyi hedeflediği programın puan türünü dikkate alarak, ikinci oturumda ilgili testlerdeki soruları cevaplandıracak. Buna göre, adaylar “Sözel Puan” için Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 ve Sosyal Bilimler-2 testlerini, “Sayısal Puan” için Matematik ve Fen Bilimleri testlerini, “Eşit Ağırlık Puanı” için Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 ve Matematik testlerini, “Sözel + Eşit Ağırlık Puanı” için Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2 ve Matematik testlerini, “Sayısal + Eşit Ağırlık Puanı” için Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Matematik ve Fen Bilimleri testlerini, “Sözel + Sayısal + Eşit Ağırlık Puanı” için ise Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ve Fen Bilimleri testlerini çözecek…

Yukarıdaki açıklamalarımızdan sonra sizin de anlamış olduğunuz gibi, bilgili ve tecrübeli öğretmen arkadaşlarımız, size sınavı kazandırmaya geliyor, İstanbulun en iyi özel ders sitesi Hocaların Hocası sizlerle.

İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Başarılar…