EGİTİM SETİ VE UZAKTAN EGİTİM İLE GÖRSEL EGİTİM

EĞİTİM SETİ – ONLİNE EĞİTİM – UZAKTAN EĞİTİM – GÖRSEL EĞİTİM

00EĞİTİM SETİ00

Merhaba arkadaşlar…

İnternet sitemizin en açıklayıcı ve en büyük metnini okumaya başlıyorsunuz ve bu metin düşündüğünüzden çok daha yararlı-faydalı olabilecek bilgiler içeriyor sizler adına. Çünkü Eğitim sistemini, aksaklıkları, öğrencilere yapılan garip haksızlıkları da bulabileceğiniz bir yazı sizleri bekliyor. Yazımızın sahibi İstanbul’un en ünlü hocalarından olan Erhan Hocamızdır. Bizzat kendinin kaleme almış olduğu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle dershane ve kurs sistemi ile Özel ders ve eğitim setleri arasındaki farkı sizlerle paylaşmak istedim sevgili arkadaşlarım.

Arkadaşlar; gerek İstanbul dershaneleri ve İstanbul kursları olsun gerekse tüm ülkemizdeki dershaneler ve kurslar olsun, öncelikle öğrencileri ve/veya ailelerini maddi manada zora sokan yerler olarak hem ailelerin hem de öğrencilerin aklında yer tutmaktadır. Yüksek ücretler, yanında verilen kalitesiz eğitimi de direk olarak ekleyebiliriz bu duruma. Arkadaşlar nasıl kaliteli bir eğitim alabilirsiniz ki, böyle çökmüş bir eğitim sisteminde, sadece kar etmeyi düşünen dershaneler ve kurslar varken hemde…

Çok kısa bir hesap ile, dershaneler ve kurslar, dershane ve kurs sahiplerinin sadece kar hedefi ile baktığı çökük bir sistem üzerine kuruludur. Sınıf içerisindeki yanlızca 1 öğrenciden alınan maddi değerin, öğretmene verilen toplam bedel olduğunu biliyor muydunuz ? Haliyel öğretmen de yani hoca da ancak güdülendiği, birşeyleri aldığı kadar eğitimi verir, tabii fazlasıyla kendini işine adamış olanlar hariç… Arkadaşlar, dershane ve kurslara bunca para dökmektense, neden özel ders derseniz, özel ders ücretini yanlızca hocanıza verirsiniz ve birebir eğitim alırsınız. Bu da haliyle verilen eğitimin kalitesini kat ve kat arttıracaktır. Bu kesin.

Şimdi, yeni internet dünyası içerisinde online olarak sizlere sunulan eğitimlerin de çıkış mentalitesi aslında tam olarak budur. Online eğitim aldığınızda, gerek online KPSS eğitimi olsun gerek online AÖF eğitimi ya da online SMMM eğitimi olsun, sizler istediğiniz sürece ve anlamadığınızda dahi başa sararak yeniden izleyebileceğiniz eğitim seti mantığında iş görecektir. Online eğitimin çıkış mentalitesi direk olarak sizlere daha fazla kaliteyi sunacaktır. Online eğitim aynı zamanda da kaliteli eğitimdir anlamına gelir bu söylemim. Sebebiyse online eğitimin, ayrıca sizin rahat olduğunuz zaman dilimi içerisinde ( evde,iş yerinizde v.s ) istediğiniz zaman izleyebileceğiniz eğitim seti mantığında olmasıdır. Online eğitim aslında eğitim seti üzerine kurulu olan sabit bir mentalitedir. Hocalarınız kamera karşısına geçer, online olarak sizlere eğitim verirler. Bu eğitimlerin de video haline dönüştürülmesi ile eğitim seti oluşturulmuş olacaktır.

Son zamanlarda farklı dershane ve kursların da online eğitim ve eğitim seti‘ne yönelmelerinin yegane sebebi aslında budur. Çünkü net bir biçimde kalitesiz hizmet verdiklerini anlayan dershane ve kurslar, nihayetinde öğrenciye dönük bir hizmette yapmayı akıllarına getirmişlerdir.

Online eğitim ya da görsel eğitim siz ne derseniz deyebilirsiniz zaten aynı anlama gelen sözlerdir. Eş anlamlıdırlar, görsel eğitim de online eğitimin eğitim seti haline dönüştürülmüş halidir. Bu sebeple görsel eğitim –  görüntülü eğitim kökü olan ve görsel olarak izleyebileceğiniz eğitimler manasına gelen eğitim seti demektir.

Ders videoları da aynı şeydir anlayacağınız gibi, çünkü ders videolarında da sistem aynıdır. Online eğitim üzerine kurulu olan derslerin, videoları çekilerek ders videoları ile eğitim seti oluşturulması 🙂 Aslında Eğitim seti eşittir Online eğitim eşittir görsel eğitim o da eşittir ders videoları..

Şimdi gelelim Özel ders ile Eğitim setinin muhteşem buluşmasına. Özel ders size özel olan sizin birebir eğitim ile tüm eğitim problemlerini çözebileceğiniz tek kelime ile en muhteşem sistemdir aslında. Nedeni çok ama çok basit. Size özel hoca size özel ders mentalitesi ve yukarıda anlatmış olduğum parayı veren düdüğü çalar mantığını da işin içerisine katarsak aslında bunu anlamak çok basit değil mi…

Peki, uzaktan eğitim sistemi için ne demeli.. Yeni aöfuzaktan eğitim yani Anadolu üniveristesi açıköğretim fakültesi dışında açıköğretim yapan diğer üniversitelerin, açıköğretime vermiş oldukları yeni isim, uzaktan eğitim sistemi.. Arkadaşlarım; gerek İstanbul üniversitesi uzaktan eğitim olsun ki şu ara en önde gelen uzaktan eğitim üniversitesidir nedeni de isminin olmasıdır, gerekse diğer Atatürk üniversitesi olsun Sakarya olsun, arkadaşlar tüm üniversiteler uzaktan eğitime geçtiler geçmesine de, maalesef Türkiyedeki her yeni sistemde olduğu gibi burda da en az 5 senemizi alacak rayına oturması uzaktan eğitimin de.. Ki normal eğitim sistemini bile 81 sene oturtamayan bir ülke içerisinde doğruluğu tartışılır bir sistem, Avrupa birliği kriterlerine uyacağız ya, okuma oranımız artmalı.. Böylelikle ortaya çıkan yeni sistemin genel ismi arkadaşlar, farkı var mı derseniz, Anadolu üniveristesi Açıköğretim fakültesi ya da uzaktan eğitim sistemi, hiçbir farkı yok arkadaşlar..

Arkadaşlar, doğru birdir, tektir. Sizler; eğer gerçekten geleceğinize ışık tutmak ve doğru bir eğitim almak istiyorsanız iki yolunuz var. Birincisi görsel eğitim setleri ile, görsel eğitim alarak kendinizi, geleceğiniz için belli bir noktaya çıkarmak için ders videolarını izleyeceğiniz, online eğitim alarak, online dersleri sürekli takip ederek kendinizi tam olarak hazırlamak. İkincisi ise özel ders ile kendinizi dershane ve kurslardan kurtararak dershanelerin ve kursların saçma para kazanmak sistemi üzerine kurulu hegemonyasına son vererek doğru, düzgün ve sizin için size özel eğitim almaktır.

Eğitim seti,online eğitim,ders videoları,video dersler,görsel eğitim,kpss video,online kpss,online aöf,sanal eğitim,aöf video,uzaktan eğitim,dershane ve kurslar ile ilgili yazımızı okuduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Umarım ki bu yazı sizler için çok yararlı olacaktır..

Şimdi sizlere nacizhane tavsiyem, eğitim seti almanız ve bir yerden geleceğiniz için birşeyler yapmaya başlamanız…

Buyrun adresiniz ; http://magaza.hocalarinhocasi.com

Popüler Etiketler