Dgs Özel Ders Al

DGS ÖZEL DERS

ÖZEL ÖĞRENCİ SİSTEMİ

DGS ( Dikey Geçiş Sistemi )

DGS Özel Dersi size ne kazandırır ?

DGS Özel ders almanın size neler kazandıracağı üzerine pek çok şey söylenebilir. Özellikle matematik dersinden bire bir özel ders almak diğer derslere nazaran daha sık rastlanan bir durum. Çünkü yapısı gereği matematik öteki derslere kıyasla daha soyut, kompleks, formüller ve bağıntılar yığını olarak bilinir.

Ezberlemenin çok fayda getirmemesi de matematiği can sıkıcı yapan etkenlerden birisi. O kadar çok sıkıntı yaratmasının yanında bir de karşımıza neredeyse bütün sınavlarda çıkmaktadır. DGS vb. merkezi pek çok sınavda, hatta özel amaçlı yapılan başka sınavlarda da karşınıza geliyor.

Bu sınavlara hazırlanmak için kurslara kayıt oluruz, birçok soru bankası alırız, harıl harıl ders çalışmaya soru çözmeye koyuluruz. Sonuçta herkes hedefine bir adım daha yaklaşmak adına, kendince hummalı bir çalışma programına girer. Bu noktada temeli olanlar kurslardan daha çok fayda görüp bilgilerini daha da sağlamlaştırır, daha çok soru çözmeye ve netlerini arttırmaya başlar. Fakat temeli zayıf ya da yetersiz olanlarımız maalesef kısa bir süre sonra sınav maratonundan kopmaya başlarız. Bu durum aslında garip değildir, çünkü zaman ilerledikçe yeni yeni konular eski konuların üzerine eklenir, eskisini yerini almaya başlar. İlk öğrendikleriniz henüz hazmedilmeden bilgi yığını üst üste gelir.

DGS Özel Derslerimizde neler yapıyoruz?

DGS MATEMATİK ÖZEL DERS

10 yıllık özel ders tecrübesine sahip profesyonel eğitimci matematik uzmanları ile çalışmaktayız, her seviyeye uygun pedegojik konu anlatımı, üstün bilgisi ve engin deneyimiyle İstanbul’da eğitimlerimizi vermekteyiz. Derse başlayacağımız öğrenciye, önce seviye tespiti yaparak nereden başlanması gerektiğini belirliyoruz, Öğrencinin seviyesini aşama aşama yükseltecek şekilde basitten zora sıralanmış konu anlatımı sonrası soru bankaları ile çalışmalara başlıyoruz.

Önce konuyu temel mantığı ile anlatıp öğretiyoruz.

Daha sonra en basit soru bankasından başlayarak işlenen konunun tüm testlerini çözdürür yapamadığınız her soruyu tek tek anlatıp öğretiriz. Tüm konular sırayla bu yöntem ve bu disiplinle işenip bitirildiğinde ortaya engel tanımaz bir matematik harikası çıkmış olacaktır.

DGS Matematik ve Geometri Özel Dersin Faydaları

İstanbul DGS özel matematik dersi ’nin en temel faydası olarak öğrenciyi kalabalık sınıf ortamından kurtarması ve kişiye özel eğitim sağlaması bakımından öğrenmede verimliliği artırmasıdır. Kalabalık sınıf ortamında öğretmen genele hitap etmesini beklediği eğitim metotlarını uygular. Bu sistemin sonucu öğrenme farklılığı olan öğrenciler yavaş yavaş matematik ve geometriden kopmaya başlarlar. Birçok öğrencide aslında sorun öğrencinin matematik ve geometri deki yetersizliği olmayabilir, asıl sorun öğrenme algılarının farklılığı ve buna hitap eden bir öğretim görmemesi olabilir.

Zamanında müdahale edilmeyen böyle bir durum sonucu öğrenci kısa bir zaman içinde matematiğe karşı yapamıyorum ve anlayamıyorum algısı geliştirebilir. Matematik ve geometri eğitiminde öğrencinin yapabildiğini gördüğü ölçüde artmaktadır. Bir yapamama problemine hemen müdahale edilmeli ve bu durum ortadan kaldırılmalıdır. Bunu sağlamada en hızlı ve etkili yol DGS matematik özel dersi almaktır.

Matematik derslerinde sorunlar özellikle matematiksel temelin atıldığı 6., 7. , 8. ve 9. sınıf seviyelerinde karşılaşıldığında birkaç DGS matematik ve DGS geometri özel ders takviyesi ile giderilebilir. Bu sayede öğrencinin sınıftaki matematik öğretiminden kopmamasını sağlanmış olur.

 

DGS Özel ders İstanbul öğrenciye uygun öğretimin yapılmasını kolaylaştıran en etkili yöntem olması nedeniyle öğrenciyi başarıya hızla ulaştırabilir. Özel ders verecek öğretmen, öğrencinin durumuna bakarak ona uygun ders işleme şeklini kolaylıkla belirleyebilir ve uygulayabilir. Birebir eğitimin en temel amacı da budur.

İstanbul DGS Matematik Özel ders öğretmeninin de doğru seçilmesi matematik ve geometri öğreniminde önemlidir.

DGS Konusunda şu hususlara dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyoruz…

Herhangi bir matematik ve geometri bilen biri yerine öncelikle müfredata hakim bir matematik öğretmeni olmalıdır. Belli bir yaş grubuna öğretilmesi gereken matematiksel bilgiler o yaş grubunun algısının düzeyine göre belirlenmiştir. Matematik bilgisi ne eksik verilmeli ne de fazlasının verilmesi için özel bir çaba içine girilmelidir. Bir matematik öğretmeninde müfredat hakimiyeti ardından bakılması gereken en önemli hususlardan biri de öğrenciye bilgisini aktarabilme kabiliyetidir. Bunun ölçümünü yapan iki temel unsur ise öğrencinin öğretmen hakkındaki görüşleri (her zaman güvenilir bir kaynak olmayabilir) ve asıl gösterge olan sınav notlarındaki gelişimdir. Her öğretmen kendisinin en iyi anlatan kişi olacağından öğretmen görüşü bu noktada güvenilir bir kaynak olmayabilir. Öğretmen seçimindeki diğer önemli hususlardan biri ise öğretmenin eğitim ve çalışma geçmişidir. Genel bir söylemle başarılı geçmişe sahip öğretmenlerin yapacakları çalışmalardan da başarılı sonuçlar beklenir.

DGS Matematik özel dersi ve DGS geometri özel dersi faydalarına tekrar dönersek okul ortamında öğretmen seçme şansı olmadığı için öğrenci kendisinin öğrenme şekline hitap etmeyen bir öğretmenle bir yıl geçirebilir. Fakat bunun tersine özel derste öğretmeni seçmek ve size hitap etmediğinde değiştirmek elinizdedir.

DGS Matematik özel derslerinin en önemli faydalarından biri de hızıdır. Okulda bir konu işlenmesi 2-3 haftalık bir süreci kapsar iken özel derste birebir olmanın verdiği avantaj ile 2 saate sığabilir. Bu nedenle liselere giriş sınavlarına hazırlıkta ve üniversite giriş sınavlarına hazırlıkta eksiklerin kapatılması ve başarılı sonuçlar alınması DGS matematik ve DGS geometri özel dersleri ile hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Daha birçok faydasından daha bahsedilebilecek olan matematik ve geometri özel derslerinin faydalarını burada noktalıyoruz.


DGS Türkçe Konuları (60 Soru)

Sözcükte Anlam

Cümlede Anlam

Paragraf

Noktalama İşaretleri

Yapı Bilgisi

Ses Bilgisi

Sözcük Bilgisi

Cümle Bilgisi

Yazım Kuralları

Anlatım Bozuklukları

Sözel Mantık

DGS Matematik Konuları (60 Soru)

Temel Kavramlar

Rasyonel Sayılar ve Ondalık Kesirler

Sayı Sistemleri ve Basamak Kavramı

Asal Çarpanlar ve Tam Bölen Sayısı

Bölme ve Bölünebilme Kuralları

Faktöriyel

Obeb (Ebob) ve Okek (Ekok)

Taban Aritmetiği

Denklem Çözme

Basit Eşitsizlikler ve Sıralama

Mutlak Değer

Üslü Sayılar

Kare köklü Sayılar

Çarpanlara Ayırma ve Özdeşlikler

Oran Orantı

Sayı Problemleri

Kesir Problemleri

Sayfa Problemleri

Saat Problemleri

Yaş Problemleri

Yüzde Problemleri

Kar ve Zarar Problemleri

Faiz Problemleri

Karışım Problemleri

Hız Hareket Problemleri

İşçi ve Havuz Problemleri

Kümeler

Fonksiyonlar

İşlem

Modüler Aritmetik

Permütasyon

Kombinasyon

Olasılık

Sayısal Mantık

DGS Geometri Konuları

Geometrik Kavramlar ve Doğruda açılar

Çokgenler ve Dörtgenler

Çember ve Daire

Analitik Geometri

Katı Cisimler


 

DGS Özel ders almanın şimdi tam zamanı. Bizimle irtibata geçin. Beraber planlayalım. İstanbul’un en iyi özel ders sitesi Hocaların Hocası sizlerle.

İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Başarılar arkadaşlar…